Skip to content Skip to right sidebar Skip to footer

Profesor din Motru, premiat de autoritățile locale

Ilie Tudosie, fost profesor de istorie la Motru, a fost distins cu o diplomă, acordată de autoritățile locale, atât pentru întreaga sa carieră de cadru didactic, dar și pentru volumele de sonete și epigrame ce îi poartă semnătura.
”În semn de apreciere pentru cetăţenii de excepţie ai comunităţii noastre! Un absolvent de 10, un profesor de 10, un eseist, poet, epigramist de 10. Cu ocazia apariţiei noilor volume de sonete şi epigrame, i-am acordat un Însemn de apreciere domnului profesor Ilie Tudosie, pentru modul în care a îmbogăţit activitatea culturală a comunităţii noastre prin întreaga sa carieră, atât la catedră, cât şi în domeniul publicistic şi literar. Aşteptăm cu deosebit interes următoarele volume, domnule profesor Ilie Tudosie!”, a declarat Cosmin Morega, primarul municipiului Motru.
I.M.

Ultima actualizare: 16:28 | 30.05.2024